برگزاری مراسم تشییع پیکر مرحوم «ابراهیم یزدی» + بارزانی: شراکت با بغداد به پایان رسید – کسب درآمد اینترنتی

خبرگزاری ایرنا: مراسم تشییع پیکر ابراهیم یزدی دبیرکل فقید نهضت آزادی در حسینیه ارشاد تهران برگزار شد.

برخی از فعالان سیاسی برای شرکت درمراسم تشییع پیکر ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی در حسینیه ارشاد حاضر شدند
خبرگزاری ایرنا: مراسم تشییع پیکر ابراهیم یزدی دبیرکل فقید نهضت آزادی در حسینیه ارشاد تهران برگزار شد.

برخی از فعالان سیاسی برای شرکت درمراسم تشییع پیکر ابراهیم قیمت تور سنگاپور یزدی دبیر کل نهضت آزادی در حسینیه ارشاد حاضر شدند.
حجت‌الاسلام دعایی نیز بر پیکر ابراهیم یزدی نماز اقامه کرد.

حجت‌الاسلام دعایی، عبدالله نوری، محمد رضا خاتمی، لطف‌الله میثمی، مرتضی الویری، فیض‌الله عرب سرخی، ابوالفضل بازرگان، حجت‌نظری و … از جمله فعالان سیاسی حاضر در این مراسم بودند.

«عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، یزدی آزادی خواه پیش خداست امروز» و «یزدی، تور ارزان اروپا بازرگان نهضت ادامه دارد» از جمله شعارهای این مراسم بود. 

——————-
خبرگزاری ایسنا: رییس اقلیم کردستان عراق بار دیگر تاکید کرد که این اقلیم و رهبران کرد از تصمیم خود برای برگزاری همه‌پرسی جدایی از عراق کوتاه نخواهند آمد و زمان تعیین شده برای آن نهایی است
او ادامه داد: تفکر شراکت با بغداد پایان یافته است. دولت مرکزی کردها را به عنوان یک شهروند عراقی قبول ندارد و ادامه قیمت تور بانکوک نظام سیاسی به همین شکلی که اکنون هست، برای عراق فاجعه‌بار خواهد بود.

مسعود بارزانی در دیدار با چهره‌های دانشگاهی اقلیم در اربیل گفت: به همه مردم و گروه‌ها این تضمین را می‌دهم که همه‌پرسی در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد و هیچ‌گونه عقب‌نشینی در این مورد وجود ندارد.

رییس اقلیم کردستان عراق گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم یک دولت قومیت‌گرا و طایفه‌ای اکنون در عراق حکومت را به دست تور استانبول نوروز 97 دارد و نه دموکراسی و نه فدرالی در کشور جریان ندارد.

او گفت که نسبت کردها در ارتش عراق در مقایسه با سایر قومیت‌ها به ویژه اعراب کمتر از یک درصد است و این قابل قبول نیست.

خبرگزاری ایسنا: رییس اقلیم کردستان عراق بار دیگر تاکید کرد که این اقلیم و رهبران کرد از تصمیم خود برای برگزاری همه‌پرسی جدایی از عراق کوتاه نخواهند آمد و زمان تعیین شده برای آن نهایی است.
احزاب کرد عراقی با محوریت خرید بلیط چارتر بارزانی اعلام کرده‌اند که 25 سپتامبر رفراندومی را برای جدایی از عراق برگزار می‌کنند که این امر علاوه بر مخالفت‌های داخلی با نارضایتی‌های منطقه‌ای و بی‌توجهی قدرت‌های بزرگ جهان از جمله آمریکا مواجه شده است.

مسعود بارزانی در خصوص نگرانی‌ها درباره احتمال منحرف شدن روند مقابله با داعش به دلیل برگزاری این رفراندوم نیز گفت: همه پرسی هیچ‌گاه رویکرد کردها برای جنگ با داعش را قیمت تور تبریز تغییر نخواهد داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *