کلیات طرح مقابله با اقدامات آمریکا تصویب شد + سهم قاچاق در تجارت کشور – کسب درآمد اینترنتی

خبرگزاری مهر: کلیات طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید
سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه موافقت دولت با این طرح را اعلام کرد.

خبرگزاری مهر: کلیات طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی کلیات طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی در منطقه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
نمایندگان نیز با ۲۴۰ رأی موافق، بدون مخالفت و یک رأی ممتنع از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در مجلس کلیات این طرح با تصویب رساندند.

پس از تصویب این طرح وکلای ملت با شعار «مرگ بر آمریکا» نسبت به اقدامات این دولت در منطقه اعتراض کردند.

——————-

خبرگزاری مهر: معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: قاچاق ١٢.٥ میلیارد دلاری، بیست درصد حجم تجارت کشور را دربر می‌گیرد
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در عین حال برخی روش براورد امار قاچاق به لحاظ تجارت بین کشوری مطرح می کنند که براوردها حکایت از خطای ٣٠ تا ٥٠ درصدی دارد.

عبادی گفت: بخشی از این مسایل به تحریم برمی گردد؛ این در حالی است که امار شناور زیر ٥٠٠ تن در تحریم به شدت افزایش یافت.

وی افزود: از میزان قاچاق مهارشده هفت میلیارد دلار مربوط به قاچاق خروجی از جمله سوخت است که آمار تولید و نیاز آن کاملا مشخص است.

خبرگزاری مهر: معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: قاچاق ١٢.٥ میلیارد دلاری، بیست درصد حجم تجارت کشور را دربر می‌گیرد.

سید محمدرضا عبادی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: کارگروه براورد حجم قاچاق متشکل از ده نهاد از جمله وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی است که به دقت کار را دنبال می کنند و آمار ارایه شده نشات گرفته از تلاش این کارگروه است.
وی تصریح کرد:بر این اساس اطلاعات سناریومحور می شود که خطا دارد و اگر بخواهیم به این روش پیش رویم حجم قاچاق شش میلیارد دلار می شود که دقیق نیست.

وی از تغییر در شیوه استخراج آمار قاچاق برآوردی تا پایان سال ٩٦ خبر داد و گفت: حجم قاچاق را نمی توان به صفر رساند؛ چراکه ١.٥ میلیارد دلار کالای ممنوعه وارد کشور می شود.

به گفته عبادی، نقش رسانه بعنوان یکی از ارکان مبارزه با فساد است؛ این در حالی است که باید رعایت حرفه ای گری را داشت؛ البته ١٢.٥ میلیارد دلار قاچاق رقم کمی نیست و بیست درصد حجم تجارت کشور را دربرمی گیرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *