اردوغان: با وجود تحریم آمریکا، اس-۴۰۰ را می‌خریم + بازی دوستانه ایران – یونان به آتن رفت – کسب درآمد اینترنتی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه در اظهار نظری بر عزم کشورش بر خرید سامانه‌ پیشرفته دفاع موشکی «اس-400» از روسیه تاکید کرد
به نوشته خبرگزاری «تاس» رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در این زمینه گفت که با وجود تحریم‌های جدید ضد روسی اعمال شده از سوی آمریکا، ترکیه از خرید سامانه اس -400 از روسیه منصرف نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه در اظهار نظری بر عزم کشورش بر خرید سامانه‌ پیشرفته دفاع موشکی «اس-400» از روسیه تاکید کرد.

این در حالی است که خرید سامانه اس-400 توسط ترکیه انتقادهایی را از سوی شرکای این کشور در ناتو موجب شده است.

وی اظهار داشت: «خرید اس-400 ، شاید موجب نگرانی برخی شود اما ترکیه، خود سرنوشتش را تعیین می‌کند و این مسئله همچنین به مسائل امنیتی ارتباط دارد.»

کشورهای عضو ناتو می‌گویند که این سامانه روسی با تجهیزات دفاعی کشورهای غربی حاضر در ناتو همخوانی و تناسب ندارد.

اردوغان چندی قبل نیز بعد از دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در آنکارا از نهایی شدن قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس- 400 خبر داده و گفته بود که بعد از این قرارداد مسکو و آنکارا در زمینه پروژه‌های دفاعی دیگر نیز همکاری می‌کنند.

——————-

خبرگزاری تسنیم: روزنامه گاوروس، وابسته به باشگاه المپیاکوس آتن نوشت: پیشنهاد بازی دوستانه تیم ملی فوتبال یونان با ایران در این کشور از سوی طرف یونانی برای تاریخ 2 ژوئن 2018 میلادی (12 خرداد) ارائه شده بود

همچنین تیم ملی فوتبال یونان 15 ماه می سال جاری میلادی در شهر ماربلای اسپانیا با عربستان دیدار دوستانه‌ای برگزار خواهد کرد.

در ادامه این خبر آمده است: بنابراین کریم انصاری‌فرد و احسان حاج‌صفی، ملی‌پوشان ایرانی تیم المپیاکوس چند روز قبل از آغاز جام جهانی 2018 روسیه به آتن می‌آیند تا با تیم ملی یونان بازی کنند.

خبرگزاری تسنیم: روزنامه گاوروس، وابسته به باشگاه المپیاکوس آتن نوشت: پیشنهاد بازی دوستانه تیم ملی فوتبال یونان با ایران در این کشور از سوی طرف یونانی برای تاریخ 2 ژوئن 2018 میلادی (12 خرداد) ارائه شده بود. از سویی میخائیل اسکیمبه (سرمربی تیم ملی فوتبال یونان) تیمش را مهیای لیگ ملت‌های اروپا در سال 2019 می‌کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *