بنیسیو دل تورو، رییس بخش «نوعی نگاه» کن – کسب درآمد اینترنتی

خبرگزاری مهر به نقل از سایت جشنواره کن: امسال فردی به عنوان رییس بخش «نوعی نگاه» کن انتخاب شده که نه تنها عاشق فیلم است بلکه خودش به عنوان بازیگری درخشان شناخته می‌شود
دل تورو و جشنواره کن سابقه طولانی با هم دارند و او بارها با فیلم‌هایش در این جشنواره روی پرده نقره‌ای رفت. «سیکارو» در سال ۲۰۱۵ جدیدترین فیلم وی بود که در بخش رقابتی برای دریافت نخل طلا رقابت کرد. وی یک تجربه کارگردانی هم در کارنامه‌اش دارد که با عنوان «ال یوما» ساخته شده است و یکی از بخش‌های فیلم «هفت روز در هاوانا» است که کاری گروهی بود و سال ۲۰۱۲ در بخش نوعی نگاه به نمایش درآمد.

دل تورو که متولد پورتوریکو است در پنسیلوانیا بزرگ شده و به عنوان هنرمندی بی‌مرز شناخته می‌شود. وی از تحسین‌کنندگان ژان ویگو و چارلی چاپلین است و از وقتی ۲۰ سال داشت با کشف فیلم «۴۰۰ ضربه» و نیز جهان سینمایی که فلینی، آیزنشتاین، برگمان، اوستاشه، کوروساوا و … آفریده بودند به سینما عشق ورزید.

این بازیگر سال ۲۰۰۸ برای بازی در فیلم «چه» در نقش چه‌گوارا موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن شد. او در فیلم دو قسمتی استیون سودربرگ در نقش این چهره شناخته شده جهانی ایفای نقش کرد.

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ از سه‌شنبه ۸ ماه می تا شنبه ۱۹ ماه می برگزار می‌شود.

سال ۲۰۱۷ اوما تورمن ریاست این بخش جشنواره فیلم کن را برعهده داشت.

خبرگزاری مهر به نقل از سایت جشنواره کن: امسال فردی به عنوان رییس بخش «نوعی نگاه» کن انتخاب شده که نه تنها عاشق فیلم است بلکه خودش به عنوان بازیگری درخشان شناخته می‌شود. هشت سال پیش وی در کنار تیم برتون و دیگر اعضای گروه داوری فیلم «تنها کسی که می‌تواند زندگی‌های گذشته‌اش را فرابخواند» ساخته آپیاتپونگ وراستاکول کارگردان تایلندی را به عنوان برنده نخل طلا انتخاب کرد.

وی با قدی بالای ۱۸۰ سانتی‌متر می‌خواست بازیکن بسکتبال شود اما به جایش بازیگر سینما شد.

بنیسیو دل تورو، رییس بخش «نوعی نگاه» کن

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *